Crémant, zajímavé bubliny nejen pro přípitek

Asi před rokem jsem se v jednom ze svých příspěvků věnovaných bublinám krátce zmínila o crémantu. Protože mám crémant ráda a blíží se slavnosti spojené s Vánoci a koncem roku, je to skvělá příležitost, abych mu věnovala větší prostor 😉 . Různorodost odrůd používaných k jeho výrobě v jednotlivých regionech mu dodávají trochu jiné chutě a oproti šampaňskému nabízí skvělý poměr cena / výkon.

Crémant je název pro šumivé víno vyráběné ve Francii stejnou metodou, tzv. tradiční metodou 1 jako šampaňské, avšak mimo region Champagne. Crémant se ve Francii vyrábí v celkem 8 oblastech, obvykle z odrůd  typických pro výrobu tichých vín v daném regionu. Regiony, které crémant vyrábějí, mají každý vlastní pravidla pro produkci vína, ale také několik společných prvků: ruční sběr hroznů, limity pro výlisnost hroznů a zbytkový cukr, vyzrávání minimálně 12 měsíců v lahvi na kvasničních kalech, lahev je pod menším tlakem než šampaňské atd.

Nejčastěji se u nás v obchodech a vinárnách můžeme setkat se zástupci z oblastí Crémant d’Alsace, Crémant de Loire a Crémant de Bourgogne. Crémant d’Alsace je u nás nejrozšířenější. Alsaský crémant je vyráběn z tamních tradičních odrůd, s výjimkou Gewürztramineru a navíc, oproti tichým vínům, je povoleno Chardonnay.

Oblast Loiry je známá výrobou různých druhů šumivých vín – Crémant, Saumur a např. Vouvray. Crémant de Loire pochází z podoblastí Anjou, Saumur a Touraine  Za vyzkoušení určitě stojí crémant od Langlois-Chateau nebo Bouvet-Ladubay, za kterými stojí velké šampaňské domy Bollinger a Taittinger. Bílý crémant bude nejčastěji z odrůd Chardonnay a Chenin Blanc a růžový z Cabernetu Franc nebo Pinotu Noir. Aromatický Sauvignon Blanc se pro výrobu Crémant de Loire nepouživá.

Crémant de Bourgogne může pocházet odkudkoli z Burgundska. Burgundské crémanty ze severní části, jsou lehké a svěží a z jižní části regionu zase zralejší a lehce plnější. V loňském roce schválili v Burgundsku nové kategorie pro crémant – Eminent a Grand Eminent podle délky vyzrávání na kvasničních kalech. Kategorie Eminent musí vyzrávat na kvasničních kalech minimálně 24 měsíců a Grand Eminent minimálně 36 měsíců. Kategorie Bourgogne Mousseux je též z Burgundska, je ovšem vyhrazena pro červená šumivá vína z odrůd Pinotu Noir a Gamay.

Crémant de Limoux se vyrábí na jihu Francie v regionu Languedoc u města Limoux. Oproti ostatním oblastem, kde se crémanty vyrábí, je zde mnohem teplejší klima. Nejlepší crémanty se proto vyrábí z hroznů z výše položených vinic. Pro výrobu crémantu jsou použity odrůdy Chardonnay a Chenin Blanc, dále může být použit Pinot Noir nebo místní odrůda Mauzac, Mauzac je hlavní odrůdou dalšího zajímavého, tradičního šumivého vína z této oblasti, Blanquette de Limoux.

Pro crémant jsou vyhrazeny i další francouzské apelace – Crémant de Bordeaux, Crémant du Jura, Crémant de Savoie a Crémant de Die. Se zástupci crémantů z těchto oblastí se u nás potkáme zřídka. Mimo Francii je pro crémanty vyhrazena apelace i v Lucembursku – Crémant de Luxembourg.

S jakým jídlem můžeme crémant párovat? Crémant se skvěle hodí jako aperitiv a snad ke všem druhům sýrů a uzenin. Také se bude dobře doplňovat s mořskými plody a rybami.

Je vhodné crémant archivovat? Crémanty jsou vyráběny pro brzkou konzumaci, takže ho nijak dlouho neskladujte a raději zkonzumujte 🙂

Na zdraví!

-dag-

Poznámky: Dříve také metoda šampaňská. Ovšem označení “méthode champenoise” je EU zakázáno používat pro šumivá vína vyráběná tradiční metodou mimo oblast Champagne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ukažte nám svoji lidskou tvář :) *