Náš rok 2017

Rok 2017 je za námi a nadešel čas se ohlédnout (ideálně nad sklenkou dobrého vína), co nám přinesl.

Pro nás to byl rok velmi různorodý. Slavily jsme studjiní úspěchy – Dáša úspěšně dokončila studium Diploma v prestižní londýnské instituci Wine and Spirit  Education Trust a Pavlína zvládla senzorické zkoušky II.stupně a stala se oficiálně komoditní expertkou přes víno. Na druhé straně jsme na přelomu jara a léta propadly tvůrčí krizi a nevědely si s naším psaním dále rady, chyběl nám zoufale čas, nápady i zpětná vazba od čtenářů.

Shodly jsem se, že potřebujeme inspiraci a tak jsme poslední červnový víkend utekly od rodin a povinností do Tábora.

Ubytovaly jsem se stylově v hotelu Thir, který je známý pro svoji skvělou kuchyni a nabídku vín a naší kreativitě už nestálo nic v cestě. Ve stínu stromů blízkého parku jsme celý víkend vymýšlely, kudy bychom se chtěly dále ubírat a výsledek našeho snažení můžete od té doby každý čtvrtek sami posoudit. V Táboře jsem se shodou náhod seznámily i se Salome, která dováží do Čech gruzínská vína Qvevri a spolupracuje v této oblasti s naší Alma mater Mendelovou univerzitou.

Během léta jsme pak vyrážely za vínem individuálně – Pavlína nakoukla pod pokličku naší spolužačce Katce z vinařství Chrámce, které je nejsevernějším a se 70 hektary vinic zároveň největším českým vinařstvím , Dáša cestovala měsíc s karavanem po vinařských oblastech severní Itálie (Lombardie, Veneto, Friuli-Venezia Giulia) se zastávkou v rakouské Křemži a já jsem strávila dva prodloužené víkendy u Neusiedlersee v Rakousku.

Podzim byl ve znamení sklizně se spoustou vrásek a otazníků kvůli celoročním rozmarům počasí (hlavně Pavlína měla napilno), ale i s tím souvisejících radostí a burčáku. Povedlo se nám konečně zrealizovat několikrát odloženou průřezovou degustaci oranžových vín v baru Fajnšmekr a byla to moc fajn akce, reportáž z ní si můžete přečíst tady.

Naše poslední letošní setkání patřilo nealko vínům a bylo netradičně hodně pracovní. Co jsme pro vás na příští rok vymyslely? Nechte se překvapit a držte nám palce 😉

Na co se v roce 2018 těšíme a co si přejeme:

Dáša: Do nového roku si předsevzetí nedávám. Pokud mi vyjde čas, ráda bych v následujícím roce navštívila alespoň jeden zahraniční vinařský veletrh. Už dlouho mám v hledáčku jeden ve Štrasburku a  jeden v Lisabonu. Uvidím, kam mne nakonec nohy zavedou 😉

Pavlína: Já si přeji, aby se vína, která si hýčkáme ve sklepě, vyvinula do co nejvyšších kvalit a aby chutnala našim zákazníkům 🙂 A pevně věřím, že počasí roku 2018 bude milosrdné a bude kvalitní sklizeň. Osobně mě čeká příprava několika degustací pro místní Klub přátel vína, což bude ohromná zkouška, ve které doufám obstojím.

Lucka: Moc se těším začátkem roku na návštěvu gruzínského sklípku Salome a 11.8. na letní festival spolku Autentista Moravia Magna v Boleradicích (který jsem doposud termínově nikdy nezvládla). Doufám, že budeme mít v příštím roce co nejvíc spokojených čtenářek (i čtenářů) a mým velkým přáním je se alespoň na pár hodin týdně vrátit k práci ve vinném baru.

-luc-

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ukažte nám svoji lidskou tvář :) *